Latest Post
istanbul ıhlamurkuyu tadilat ustası
Ihlamur Çatı ustası

Çatı tamiratları yapılır

Çatı tamiratları yapılır  : Çatılar aynı zamanda belirlenmiş sıcak , ılık veya soğuk çatı onlar tasarlanmış ve termal açısından nasıl yapıldığına bağlı olarak bina yalıtımı ve havalandırma olmalı. Dikliği ya da çatı eğimi , eğimli çatı malzemesi ve estetik tasarımı kapsayan çatı öncelikle belirlenir.

Çatı tamiratları yapılır

Su sızıntısı veya çatının akması en önemli tamir nedeni olmaktadır. Buna sebep olan eksiklerin giderilmesi olarak kısaca özetleyeceğimiz çatı tamiri uygulamamız çatıda bulunan mevcut malzemeye göre şekillenmek gerekir.

Çatı tamiratları yapılır
Çatı tamiratları yapılır
  • Kiremit ile kaplı bir çatının tamir edilerek onarılmasıdır.
  • Şıngıl ile kaplı bir çatının tamir yapılmasıdır.
  • Ondulin levha ile kaplı bir çatının bakılarak onarılmalıdır.
  • Kumlu mebran ile kaplı bir çatının tamir edilmesidir.

Çatı malzemeleriyle kaplı bir çatının tamir edilmesi şeklinde başlıklara ayırdığımız çatı tamir öncelikleridir.

Ev çatısının önemi

Çatılar evin birer şemsiyesi daha da ileri söylemek gerekirse evleri maddi açıdan tabiat olaylarının yağışların güneş ışınlarının vereceği zararlardan koruyan önemli bir unsurdur. Çatı, binamızı sıcak, soğuk, rüzgar, yağış vb atmosfer koşullarından koruyan yapının en üst elemanıdır. Bu haliyle özellikle binaların en üst katında oturanların için düzgün şekilde yapılmış olması ve sıkıntısız olması önemli bir yapı elemanıdır.

Binaların yapısallığı düşünüldüğünde çatı ustası o binaya has bir özgün çatı projesi hazırlar. Bir diğer mühim olan konu ise kullanılan malzemeyi binanın taşıyıp taşıyamayacağı mevzusu dur. Tüm bu detayları çatı ustası tespit eder. Çıkardığı projeye uygun çatı için çalışmalarına başlatır ve planladığı bir zaman diliminde de bitirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ARAYABİLİRSİNİZ