Çatı tamiri Ustası

Çatı tamiri Ustası

Posted in blog, ÇatıcıTagged in

Çatı tamiri Ustası :  Çatı Aktarma çatı onarımı çatı tadilatı olarak ta bilinen kiremit çatı tamiratı ve çatının yenilenerek ömrünün uzatılması uygulamasıdır. Bu tamirat işleminde çatının su yalıtımı, ısı yalıtımı, yağmur oluklarının yenilenmesi ve izole edilmesi, çatı karkası onarımı gibi çatının tamamı elden geçirilir. Çatı tadilatı uygulamasında, çatının modeline ve bulunduğu bölgenin iklimine göre kiremit altı su yalıtımı yapılmalıdır.

İstanbul bölge Çatı tamiri Ustası

Kiremit altı su yalıtım örtüsü ve veya levhaları kullanılır.

Su yalıtım levhası olarak, marsilya tipi kiremitler için İsoline levhalar kullanılmaktadır. Alaturka (osmanlı) kiremitler için ise Rufoline levhalar kullanılır. Triotex, Tyvek gibi Su yalıtımı örtüsü, nem ve buhar dengeleyici örtüler ve polyester keçeli ve cam tülü donatılı membranlar da kullanılmaktadır.

Çatı tamiri Ustası
Çatı tamiri Ustası

dd

Çatı yalıtım malzemeleri çeşitli çatı alanları için farklı özelliklerde dir.

Teras çatılarda kullanılan yalıtım malzemeleri ile çatı örtüsü bulunan çatılarda kullanılan yalıtım malzemeleri farklılık gösterir. Teras çatılarda kullanılan yalıtım malzemelerinin zarar görmemesi için üzerinin metal levhalar ile kapatılması da gereklidir. Diğer yandan çatı örtüsü bulunan çatılarda kiremit yada çatı örtüsü altı yalıtımının da yapılması ve yıpranan kısımların yenilenmesi şarttır.

Çatı tadilatı

Ayrıca baca dipleri ve saçakların da çatı örtüsü ile birleşen kısımlarının izole edilmesi gereklidir. Ancak bu şekilde yapılan bir yalıtım uygulaması sağlıklı sonuç verecektir.

Çatı, binaların en fazla ihmal edilen ancak en çok özen isteyen kısmıdır. Her türlü hava koşulunda başımızın üstüne bizi koruyan, yaşadığımız yerleri yuva haline getiren çatılar, en az bina ve evlerin diğer kısımları kadar özen ve bakım ister. Yağışlara karşı korunmasız, yalıtımı yapılmamış, su sızıntıları görülen, düzenli olarak aktarılmamış, su tahliye alanları düzenlenmemiş ve tıkalı çatılar; rutubetli evler, yüksek enerji faturaları ve kötü görünümlü bir bina demektir. Kaldı ki binaların çok daha erken yıpranmasına ve daha eski görünmesine neden olan su sızıntılarının tamamı çatılardan kaynaklanır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading

ARAYABİLİRSİNİZ