Main Menu

Çatı Ustalığın Önemi

madenler Çatı tadılat ustası

Çatı Ustalığın Önemi Çatı ustası araştırması yapıldığında  ilk karşılaşılan değildir. İşini kusursuz bir şekilde yapan Firma ile iletişime geçilmesidir. Çatı Ustalığın sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Firmamız, deneyimli ve eğitimli personeli ile tüm çatı bakım ve onarım hizmetini kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.  Binalarda en fazla bakım ve tamir yaptırılması gereken çatı bölümleridir. Binaların en üst kısmında olan çatıların her türlü hava şartlarına maruz kalması kaçınılmazdır.

özellikle Çatı Ustalığın Önemi Nelerdir ?

Binaların uzun ömürlü olarak kullanılabilmesi için belli dönemlerde bakım ve tamir işlemlerinin yaptırılması kaçınılmazdır.  Bu nedenle en fazla yıpranan yerlerden bir tanesi olan bölümlerdir.

Çatı Ustalığın Önemi

Çatı Ustalığın Önemi

İstanbul çatı ustası olarak firmamız, çatılarla ilgili her tür soruna anında müdahale edebilme yeterliliğine ve altyapıya sahibiz.  Çatılar, taşıyıcı bölüm ve kaplama olarak iki farklı kısımdan meydana gelmektedir. Çatı onarımı yapılacağı zaman bu kısımlar ayrı ayrı değerlendirilmelidir.

Çatının açısına, malzemenin ahşap, çelik veya betonarme olmasına, ağırlığına, cinsine ve yüküne göre farklı işlemler yapılmalıdır.  Çatı onarımı ve yapımının mutlaka uzman kişilere bırakılmalıdır.

Çatı Taşıyıcı kısım Çelik konstrüksiyon binalar

Çatılarda onarım ve tadilat yapıldığında öncelikli olarak baca

dipleri ve baca sıvaları ile çatı iskeleti ve su dereleri gibi tüm çatı elemanlarının detaylı bir şekilde incelenmesi gereklidir. Çatı tadilatından önce detaylı incelenmesi, tadilatın yapılması durumunda verim alınıp alınamayacağını ortaya koymaktadır. Eğer tadilat verimli olmayacaksa çatıların onarılmasından vazgeçilmeli, bunun yerine yeni bir çatı yapılmalıdır.

Çatılardaki baca dipleri, en fazla zarar gören bölgelerin başında gelmektedir.  Baca diplerindeki izolasyon malzemeleri bacayı su sızıntılarına karşı korumaktadır.  Ancak bu malzemelerin yıpranma olasılığı fazladır.  Bu nedenle özellikle baca diplerinin ayrıntılı bir şekilde incelenmesinde yarar vardır.  Özellikle mevsim geçişlerinde çatıların kontrol edilmesi gereklidir.

Mevsimlerde çatılar kontrolüne dikkat

Çatı tamir işleri ile alakalı sorunlar olduğunda bu işin ustasıyla çalışmak istersiniz :   Seneler boyunca emeğinizle aldığınız evlerinizden uzun seneler boyunca beklemiş olduğunuz.  Verimliliği almanız ve konforu yaşayabilmeniz için tüm binanın, tam anlamı ile koruma altında olması gerekmektedir.  Özellikle de çatıda göstereceğiniz özeniniz ve hassasiyetiniz, evlerin daha uzun ömürlü olmasını sağlayarak sizlerin istemediğiniz büyük masraflardan uzak durmanıza yarayacaktır.
Çatı onarımında Düzenlilik: Düzenli bir şekilde bakımları yapılmış olan. Eksikliklerinin giderilmesi, hasarlarının onarılması ve gerektiği zamanlarda komple yenilenebilen bir çatı evinize ve yaşamınıza daha fazla değer katacaktır.  Çünkü çatılarda bir odayı nasıl ayıramaz sanız, evle bir bütündür.  Masraf ve özen ile çatılarda konforlu alanların yaratılması da bu alanların kullanıma açılması mümkün bir hale gelir.

Çatı tamir işler için usta biriyle çalışmanız durumunda bu alanı kullanabilirsiniz. 

Kullanılmayan eşyalarınızın güvenli bir şekilde muhafaza edilebileceği bir yer olabilir. Su deposu, uydu anteni gibi birçok ihtiyacın karşılanabileceği bir alan yapabilirsiniz.  Fakat bunun için çatının bakımlı ve korunaklı olması gerektiğini unutmamalısınız.

Teras çatılardaysa:  Su ve ısı yalıtımı yapılıp konforlu ve kullanışlı alanlar isteyen kişiler ya da bina sahipleri için çok şıktır. Ve kullanışlı tasarımlar olabileceği gibi kapalı çatılarda yaz kış köşeleri, özel çalışma alanları yaratmak mümkün olmaktadır. Bu şekilde bir alan yaratma imkanınız varsa Çatı tamir işler olarak da iyi bir ustayla çalışarak uzun seneler boyunca sorunsuz bir çatıya sahip olabilirsiniz.
Yalı çatı tamiri:  Yalı çatı izolasyon, yalı çatı ustası, yalı çatı servisi ve tamirci hizmetleri konusunda sizlere uzun zamandır profesyonel hizmetler verilmektedir. Müşteri memnuniyetini sağlayan ustalarımız ve ekibimizle beraber.  Her türlü çatı sorununuza yetişerek, çözüm üretmeli ve kısa zamanda sizleri açıklığa kavuşturmanın bilincini yaşamaktayız.  Müşteri memnuniyeti bizler için her zaman ön plandadır.
Özel Set: (Fiyat Sorunuz) Özel organizasyonlar ve büyü
Tadilat ustası bizim işimiz: Çatılar bizim iş yerimiz olmakla beraber her türlü çalışma yerini kendimize özel olarak ilan ederek ve gerekli olan tüm dikkati göstermekteyiz.  Keşif anından tutun iş teslimine kadar tüm ayrıntıları değerlendirip, belli teknik ve sırayla gerçekleştirebildiğimizi unutmamalısınız.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir