Main Menu

Çelik konstrüksiyon ev yapımı

İstanbul Ümraniye Çelik konstrüksiyon 

Çelik konstrüksiyon ev yapımı; Tadilat Yapılan veya sıfır Binaların bazılarında çatı yapımına kullanılan malzemeler olarak çelik kullanılması binanın üzerine gelebilecek he türlü kar, rüzgar ve yağmur gibi doğal afetlerin verdiği yükleri absorbe etmesini sağlayabilmektedir. Bu şekilde yapılan yapılar da bina üzerine kendi ağırlık fazla bir yük ya da kuvvet uygulamaz.

Özel tasarım Çelik konstrüksiyon ev yapımı

Mühendislik hesaplamaları yapılarak Özel olarak tasarlanan çelik blokların tamamı  bir araya getirilmesi ile bu yapılar yapılır. Sistemsel

Çelik konstrüksiyon ev yapımı

Çelik konstrüksiyon ev yapımı

olarak bu dizaynların eski çatı yapma tekniklerinden oldukça fazlasıyla artısı olmakta. Bu artıların içinde yüksek sıcaklı  ısıya ve soğuğa dayanımının yüksek olması sebebi denilebilir. Metal malzemelerin daha uzun ömürlülük olması çelik çelik konstrüksiyon çatıların getirdiği artıların içinde olmuştur. Özellikle konut imalatlarında çok fazla kullanılmayan bu sistemlerin nasıl ve ne amaçla yapıldığı konusunda insanların çok fazla bilgisi olmadığındandır.

Öyle ki çelik çatı nedir?

Sorusu sorulduğunda birçok insan tam olarak nasıl ve ne amaçla yapıldığı hakkında fikir sahibi değildir. Bu nedenle tamamen sistemli ve aslına uygun montajın sağlanabilmesi de bu yapıların bir çok büyük yapılar da kullanılmasının temel nedenlerden bir tanesidir. Çelik çatıların diğerlerine nazaran dahada uygun görsellik sağlayabilmesi tercihi edilmesi açısından oldukça iyi bir sebep olmalıdır.

Çelik çatılar genellikle büyük yapılarda kullanılmakta ve uzun ömürlü olması da bu çatıların yapılmasında ki amaçlardan biridir. Uzun seneler boyunca bakım istemeyen bu çelik çatılar oldukça kolay bir bakım ile kullanılmaya devam edebilirler.

Sorulan çelik çatı nedir?

Sorularına çelik çatıların tamamen bilgisayar ortamlarında üretildiği cevabı verilebilir. Çelik çatılarında tadilat ustası yapım aşamasından montajına kadar ki olan prosesleri tamamen sistemsel olarak yapılır ve ustaların ne yapacağını bilerek çalıştıklarından dolayı yapılan yapıya yorumlarını katmazlar. Büyük yapıların en üst çatılarının imalatında bilgisayar programları ile üzerine gelen doğal kuvvetler hesaplanır ve bunlara özel ölçülerde çelik sistemler yapılır. Büyük çelik profiller ile yapılan bu yapıların güvenliğinden emin olabilirsiniz.

çelik konstrüksiyon

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir