çelik konstrüksiyon uygulaması

Teknoloji günümüzde en önemli mühendislik disiplinleri arasında gösterilmektedir. Türkiye gibi deprem sorununun başta gelen tasarım kriteri olarak alınması

Read Time1 Minute, 21 Seconds

çelik konstrüksiyon uygulaması : Teknoloji günümüzde en önemli mühendislik disiplinleri arasında gösterilmektedir. Türkiye gibi deprem sorununun başta gelen tasarım kriteri olarak alınması gereken yerleşim alanlarında, hafif çelik konstrüksiyon sistemi gibi yeni teknolojilerin tartışılması ve değerlendirilmesi gerekmektedir.

Çelik konstrüksiyon sistemi uygulaması

Bu çalışmada çelik konstrüksiyon teknolojileri arasında yeni bir teknoloji olarak kabul edilen hafif çelik konstrüksiyon sistemi anlatılmıştır. Çalışmada bu teknolojide kullanılan malzemenin üretim teknolojisi, malzemenin statik, strüktürel özellikleri hakkında özet bilgi içermektedir. Bunun yanında konstrüksiyon oluşturma teknikleri 1-2 katlı bir ev örneği yardımıyla aktarılmıştır.

Son bölümde hafif çelik teknoloji ile yapılabilecek diğer tasarım olanakları, üç farklı tasarım alanında verilen bire bir örneklerle açıklanmıştır. Özellikle konut imalatlarında çok fazla kullanılmayan bu sistemlerin nasıl ve ne amaçla yapıldığı konusunda insanların çok fazla bilgisi yoktur. Öyle ki çelik çatı nedir sorusu sorulduğunda birçok insan tam olarak nasıl ve ne amaçla yapıldığı hakkında fikir sahibi değildir.

Bu çalışmadaki şekiller;

Çelik konstrüksiyon detaylarını, malzeme için sismik ve yüksek rüzgar yükü içeren bölgeler için oluşturulan standart tablolardan yararlanarak oluşturulan şekillerdir. Bu şekilde hafif çelik sistemde gelinen son gelişmeler açıklanmıştır.

çelik konstrüksiyon uygulaması ”VİDEO” tanıtımından bir kaç özetlerini izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Tadilat Ustalar

Ev ve işyeri yenileme işleri eğer bu tadilat işler ilgili tecrübeden yoksun ise zor bir iştir. Bir çok tadilat usta ile iş planlaması yapmak, doğru miktarda
İstanbul yenidoğan tadilat ustası

tadilat ustası dekorasyon

Subscribe US Now

6843NW
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
0537 814 34 74