Latest Post
istanbul ıhlamurkuyu tadilat ustası
Çelik konstrüksiyon yapılar

Çelik konstrüksiyon yapılar

Prefabrik Yapı olarak farklı çeşitli ürün gruplarındaki ürünler kamp yapılar gibi projelerde birlikte çoğunlukla kullanmaktayız. Kamp yapılarında ihtiyaç duyulan çamaşırhane, depo, atölye gibi geniş açıklık gerektiren yapılarda çelik yapı çözümlerimiz kullanılmaktadır. Bu gibi büyük mekanlar için dinamik ve statik yükler dikkate alınır.  Ve çelik yapı statik hesapları çok önem taşır.  Uzmanlık alanında ve tecrübeli teknik ekibimiz tarafından üretim için çizimlerle detayları hazırlanan çelik yapıların montajı da, yine uzman montaj kadromuzun tarafından gerçekleştirilir.

Çelik konstrüksiyon yapılar

Hafif inşaat, cazip bir çözüm ekonomik inşaat için değil, aynı zamanda konut için değil sadece – artışları veya uzantıları için modüler evler, çok katlı konut binaları için olsun. Konstrüksiyon yöntemi, kuru inşaatın montaj teknolojisi, hız ve bina fiziği ile konstrüksiyonun statik olasılıklarını birleştirir .

Hafif çelik evleri güvenilir uygun fiyata ve hızlı inşa edilebilen çözümleri sunmak için modern teknoloji kullanılarak inşa edilmektedir. Hayalinizdeki Çelik hafif konstrüksiyon tasarımı düşündüğünüzde herhangi bir kısıtlama yoktur. Hafif çelik yapı gibi dayanıklılık, güvenli ve mükemmel yapısı ile çevresel uyumlarıyla esneklik ve uygun fiyata dünya çapında en popüler tasarımları biri olarak pek çok avantajlar aittir.

Çelik konstrüksiyon yapılar
Çelik konstrüksiyon yapılar

Çelikkonstrüksiyon yapı sağlamlığı acısı ;

Çelik yapıların sağlamış olduğu bazı sistematik özellikler içindir.

Fabrika fabrikalarında çelik yapılarda fabrikasyon imalatı, insan fabrikaları ve bunların nedenlerinden dolayı olacaktır.

Hem dayanıklı hem de hafif olmaları nedeniyle tercih edilmekteler. Diğer beton afetlerde daha az etkilenmeleri olabilir gelir. Bu nedenle çok fazla iyi olmayan zemine sahip olduklarını bile saflaştırmaya uygun olabilmektedir.

Kullandığı makine ve teknik ekipmanlarda sürekli iyileştirmeyi ve teknolojik gelişmeleri takip etmeyi ilke edinen Prefabrik Yapı tüm ürünlerinde olduğu gibi çelik yapı ürünlerinde de en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Çelik yapılar 20m – 30m ve 40 m açıklıklarında çoklu bloklar ile 10 m açıklıkta tek bloklar teşkil edilmektedir.

Standart olarak 4 m – 5 m – 6 m yükseklikte detaylandırılır. Yapıların boyunda kullandığımız aks mesafesi 2,5 m olarak üretilir. Yapısal çelik profillerin de kısmen kullanıldığı çelik yapı sistemleri, yalıtımsız ve yalıtımlı olarak 2 şekilde uygulanabilir.

Yalıtımlı çelik yapılarda Hekim Yapı ünlerinden Hekim Sandviç panelleri kullanılmaktadır.

50 – 60 – 80 – 100 – 120 ve 150 mm izolasyon kalınlığında üretilen cephe panelleri, gizli vidalı cephe paneli, soğuk oda cephe paneli ve H sistem cephe paneli gibi farklı detaylar şeklinde uygulanmaktadır.

Yalıtımlı Çelik Yapı

Ön üretimli hafif prefabrike çelik yapı genişliği 10 m, tek açıklık, uzunlukları 250/300 cm’in katları, kolon yüksekliği h: 4-5-6 m olabilir. Bina boyu 250 cm-300 cm’in katları şeklinde istenildiği kadar uzatılabilir.  Blok genişliği 10 m olmak kaydıyla ikili, üçlü, dörtlü, beşli bloklar yapılabilmektedir.  Tüm mimari planlama, dizayn ve teknik resimleri Autocad programı ile, mühendislik hesapları SAP 2000 programı ile teknik personelimiz tarafından yapılmaktadır. Kullanılan tüm malzemeler TSE belgeli olmaktadır.

Kullanılan çeliğin oldukça dayanıklı bir yapıda olması nedeniyle taşıdığı yüke rağmen kendi yarattığı yük daha azdır. 20 -25 gün gibi kısa sayılabilecek bir süre yapı bitirilebilir. Çelik yapılar uzun ömürlüdür.

Sançak tepe Çelik konstrüksiyon

Son zamanlarda kendine yeni bir yaşam merkezi arayanların Sancaktepe’ye yoğun bir ilgi göstermesi tesadüf değil… Yapılan büyük yatırımlarla her geçen gün biraz daha genişleyen ve nüfus olarak da gözle görülür bir artış yaşan Sancaktepe’nin bu hızlı gelişimi bununla da sınırlı kalacak gibi gözükmüyor. Sancaktepe’nin hem yaşam hem de yatırım merkezi olarak kısa zamanda bu kadar cazip bir yer haline gelmesinin perde arkasında çok fazla neden var. İşte bu nedenlerden birkaçını sizin için sıraladık.

İstanbul’da gelişmekte olan semtler içerisinde Sancaktepe’nin bir adım daha öne çıkmasının en önemli nedeni hem yatırım hem de yaşam için yatırımcılara çok avantajlı imkanlar sunmakta. Aydos Ormanı’na komşu olan Sancak tepe, temiz havası, düzenli çevresi ve sosyal yaşam için her türlü olanağa sahip olması nedeniyle gidip bir ömür boyu yaşanabilir nitelikte bir semt. Bunun yanında sürekli artan nüfusu, daima gelişime ve değişime açık yapısı ile de yatırım yapmak için de başka hiçbir yerde bulamayacağınız fırsatlar sunuyor.

Bir fikir “Çelik konstrüksiyon yapılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ARAYABİLİRSİNİZ