demir doğrama ferforje

Ferforje, Fransızca ‘fer forgé’ kelimesinin dilimize geçmiş halidir. Fransızca ”fer forgé” dövme demir, işlenmiş demir anlamına gelmektedir.

demir doğrama ferforje ; Ferforje, Fransızca ‘fer forgé’ kelimesinin dilimize geçmiş halidir. Fransızca ”fer forgé” dövme demir, işlenmiş demir anlamına gelmektedir. Ferforje – uygarlık tarihi boyunca demire şekil vermek, kapılara pencerelere, belki de savaş silahlarını süslemek için ”usta” ellerde demiri dövmeyi bir sanat haline getirmiştir.

İstanbul bölge demir doğrama ferforje

Her ustanın farklı bir teknik ve sanatsal anlayış ile demire şekil vermesidir.

Eskiden ustaların yaptığı içi şimdi makineler daha pratik ve daha hızlı yapmaktadır.

demir doğrama ferforje
demir doğrama ferforje

Ustalarımızın benzersiz hayal gücü ve makinelerin kusursuz işleriyle mekânlarınız tam hayal ettiğiniz gibi dekore edilebilir. Demir ile tanışmamız yıllar öncesine dayanır. ”Demir doğrama” birçok alanda kullanılır. Sanayi tesislerinde, raf sistemlerinde, fuar stantlarında, inşaatlarda, imalat sektöründe, sanatsal yapılarda ve mimari tasarımlarda vazgeçilmez bir malzemedir. Bu açıdan demir doğramanın önemi daha da artmaktadır. Bu mesleğin erbabı olan kişiler genelde çekirdekten yetişmektedir. Çelik konstrüksiyon işlerinde ustanın tecrübesi ve bilgi birikimi önemlidir.

Demir Doğrama Avantajları Nelerdir?

 1. Tasarım olarak standart ve özel yapım uygulamaları vardır. Kişilerin tercih ve zevklerine göre şekillenebilirler.
 2. Uygulama alanlarına güçlü yapılı, estetik özelliklere sahip bir ambiyans kazandırırlar, geçmişten gelen bu sanat itibar izlenimi bırakmaktadır.
 3. Bir çok uygulama alanının yanı sıra dekorasyon ürünlerinde de kullanılır ve diğer uygulama alanlarıyla bütünlük sağlamakta başarılıdırlar.
 4. Dayanıklı yapılarıyla korkuluk olarak kapı, pencere, bahçe gibi bir çok alanda uygulanabilmektedir.
 5. Bulunduğu ortama göre hava koşullarına direnç gösterir.
 6. Çatı, asma kat ya da çit sistemleri uygulanan mekanlarda mekanın değerinin artmasını sağlarlar. Bu yönüyle mali açıdan avantajlıdırlar.
 7. Temizlik ve boyama işlemleri oldukça kolaydır. Boya kalitesine göre aşınma gösteren bu ürünlerde firmamız kaliteli malzeme tercih ederek kullanım ömrünü uzatmaktadır.
 8. Demir doğrama geçmişten gelen motifler ya da günümüz tasarımlarına göre farklılaştırabilir. Bu yönüyle mekan tasarımlarına uyum sağlar hatta tasarımın tamamen kendisini oluşturabilirler. Diğer dekoratif ürünlerde belirli kalıplar olmasından dolayı bu uyumu yakalamak oldukça zordur.
 9. Diğer malzemelere göre demir doğramalar kullanım süreleriyle oldukça avantajlı fiyatta satışa sunulurlar.
 10. Yer değişikliklerinde bazı sistemleri portatif olarak taşıma imkanınız vardır.
 11. Demiri iyi bilir ve işleriz. Demir, çelik ve ferforje tüm ürünleri en iyi malzemeleri kullanarak imal ediyor ve garantili olarak montajını gerçekleştiriyoruz.
 12. demir doğrama
 13. demir doğrama ferforje
 14. demir doğrama esenyurt
 15. istanbul demir doğrama iş ilanları
 16. demir doğrama fiyatları
 17. demir doğrama kapı
 18. demir doğrama is ilanlar
 19. demir doğramacı
 20. demir doğrama ikitelli
 21. demir doğramacı ustası
 22. demir doğrama istanbul
 23. demir doğrama ustası esenyurt
 24. demir doğrama ustası
 25. demir doğrama işleri ankara
 26. ferforje fiyatları
 27. istanbul demir doğrama firmaları
 28. demir doğrama isi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

boyacı ustaları

boyacı ustaları İzmir boyacısı her türlü işlerinizi büyük bir ''titizlikle'' yapmaktayız. işlerinizi kendi işimiz gibi görüp en temiz şekilde sizlere teslim ediyoruz. dairenizde ister slikonlu isterseniz saten boya uygulamasını yapmaktayız.
boyacı ustaları

Subscribe US Now

6843NW
0537 814 34 74