Ev Çatısında dikkat edilecek unsurlar

Ev Çatısında dikkat edilecek unsurlar
Ev Çatısında dikkat edilecek unsurlar; Birebir paylaşmak istiyorum Çatılarda su alabilecek noktalar bir kırık kiremitlere bakın. kırık kiremit iki baca diplerindeki bacanızda çinko varsa çinko yırtılmaları ya da folyo yırtılması kol yaşamaları bakın gördüğünüz gibi açık çatı çıkış kapağı

Read Time2 Minutes, 8 Seconds

Ev Çatısında dikkat edilecek unsurlar; Birebir paylaşmak istiyorum Çatılarda su alabilecek noktalar bir kırık kiremitlere bakın. kırık kiremit iki baca diplerindeki bacanızda çinko varsa çinko yırtılmaları ya da folyo yırtılması kol yaşamaları bakın gördüğünüz gibi açık çatı çıkış kapağı etrafındaki yırtılmalar dikkat edilmesi gerek. Yine çatı ustası da ki folyo yırtılması burada Akan su direk evin içine  gidecektir.

Mahyalarda dikkat edilecekler

 1. Mahyalarda ki ve baca diplerindeki sıva çatlakları akınlar sıvanmaz sa yağmur suları yine eve içine çok rahatlıkla gider.
 2. Çatının diğer cephesine gidelim sıva çatlakları etrafındakiler yapılmazsa buralardan yağan yağmur direk aşağı inerek eve içi zarar görecektir.
 3. Ev Çatısında dikkat edilecek unsurlar yüzdeki çatlaklar düzelmezse da zorlaşacak vede zamanla daha büyük zarara neden olur.
 4. Bunun için yapılması gereken işler 1 an önemlisi asma derelerin temizliği çok önemli.
 5. İyice yakından oluk derelerdeki rüzgardan ve kuşların getirmiş olduğu pislikleri temizlenmeli.
oluk içindeki kuş pislikleri
oluk içindeki kuş pislikleri

Çatı tamir ustası edilecek bölgelerin tamiratlara dikkat edilmesi hususları sizle aktarmış olduk.  teşekkür ederiz bir sonraki çatı onarım anlatım makalemizde görüşmek üzere hoşça kalın.

DİKKAT EDİLECEK KİRİTALLER

 1. Çatıların doğru detay ve doğru malzeme ile sistemine uygun projelendirilmesi ve yaptırılması.
 2. Çatı sistemine ve kullanım şekline uygun su yalıtım malzemesi ile ısı yalıtım malzemelerinin seçilmesi.
 3. Çatılarda (kış aylarında) bina içinde veya çatı arasında oluşan (veya biriken) nemin yoğuşmadan dışarı atılması (havalandırma).
 4. Yazın soğutulan binalarda dışarıdan içeriye nemin alınmaması ve nemin yapı elemanları içinde veya iç mekânda yoğuşmasının engellenmesi.
 5. Çatı kaplama malzemesinin altında (ısı yalıtım tabakasının üstünde) havalandırmanın sağlanarak kışın veya yazın ısı yalıtım tabakalarının daha verimli çalışmasının sağlanması, bu sayede çatıyı oluşturan yapının kuru ve sağlam kalmasının sağlanması.
 6. Her sene daha fazla yakıt parası vermemek için eski çatıların elden geçirilerek yenilenmesi ve ısı yalıtımlarının sağlanması
0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ümraniye çatı ustasi

Ümraniye çatı ustası Ümraniye çatı ustası ; Çatı izolasyon işi her ne kadar basit bir uygulama gibi görünse de dikkat ve özen gerektiren bir konudur.
çatı izolasyon ustası

Subscribe US Now

6843NW
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
0537 814 34 74