tadilat işleri yaptırmak isteyen

tadilat işleri yaptırmak isteyen

Evinin bir bölümü eskimiş vede tadılat yapılacak bır haylı yerleri olmakta olan bir müşterimiz geldi vede bizlerden bilgiler almak istedi. Gereken bilgileri verebilecek yetkili

tadilat işleri yaptırmak isteyen : Evinin bir bölümü eskimiş vede tadılat yapılacak bır haylı yerleri olmakta olan bir müşterimiz geldi vede bizlerden tadilat konusunda bilgiler almak istedi. Gereken bilgileri verebilecek yetkili arkadaşa yönlendirdik. Müşterimizin evini kontrol etmek için gittik, evin dışarıdan haylı bir çok yerleri eski lenmiş yanı çatısı tadılat olması gerekiyor.

tadilat işleri yaptırmak isteyen konu devamı

Ayrıca dış sıvası dökülmüş yapılması gerekli olduğunu gördük vede bir hesap çıkararak müşterimize illetik. Müşterimizden gelen haber evinin yapılmasına karar vermiş vede yapılmasını istemiş. Bizlerde tadilat ustalarımızla eve giderek tadilat işlerine başlayarak 5 gün içerisinde teslim etik.

Evinizin tadilatı emin ellerde olmasını istemez’misiniz.

Eski binalarda yerde ve duvarlar da genellikler çukurlar ve çatlaklar vardır. Bu nedenle fayans döşemesine başlamadan önce spatül macununu sürmek gerekir. Spatül macununu, geniş bir fırçayla veya metal bir fırçayla çatak ve çukurluklar gidene kadar sürmelisiniz. Spatül macunu sürdükten sonra 3 saate kadar kurumasını bekleyin.

Bu sırada odanın alanını ölçün, orta yerini bulun ve işaretleyin. Dik açılarda karoları düzgün döşeyebilmek için ip geçirmeniz faydalı olacaktır. Ip, yan duvarla tam paralel olmalıdır. İpi düzgün bir şekilde geçirdiyseniz, bu ipe göre fayansları döşeyebilirsiniz.

Karoların kesilmesi ve yapıştırılması

Fayansları yapıştırmak için kullanıma hazır bir yapıştırıcı kullanmanızda fayda vardır. Fakat eğer çimento ile yapıştıracak,sanız fayansları, yapıştırıcıyı suyla ve çimentoyla karıştırıp, tam kıvamına geldiğinde yapıştıracağınız alan sürün. Fayanslar tezgâhın üstüne veya boru üstüne falan döşeyecek,seniz karışımın içine öz yapıştırıcı (Elasti) koymayı da unutmayın. Elasti fayansların yapışmasın,da daha güçlü etki yaratmaktadır. Yapıştırıcı tam kıvamına geldiği zaman, malayla karışımı alt zemine sürün. Her seferinde, bir defa da çalışabileceğiniz kadar karışım hazırlayın.

Yani 1 ile1,5 m2. Düz bir yüzey elde edinceye kadar dişli bir ıspatula ile karin. Ispatulanın dişlerinin de küçük olmamasına dikkat edin, bu genelde fayansın aralıklarına bağlıdır. Sonra ilk fayansı duvarın kenarına koyarak başlayın ve diğer fayansları bu ilk karonun hizasında sıralayın. Eğer kullanacağınız yapıştırıcıda herhangi bir kabuklaşma olursa, o yapıştırıcıyı bir daha kullanmazsınız. Yenisini kullanmanız gerekmektedir.

Bir de herhangi bir fayansı köşeye falan yerleştirmeniz gerektiğinde kesmeniz gerekiyorsa, bir fayans kesme aleti ile ölçüsünü alıp düzgün bir şekilde kesmeniz gerekmektedir. Fayans kesme aletinin ayarlanması son derece basittir ve kolayca kesilebilir. Eğer yuvarlak şekiller kesmeniz gerekiyorsa, fayansın üzerine keseceğiniz şekli çizdikten sonra fayans kerpeteni ile milimetrelik parçalar halinde fayansı kırıp çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

iskele kiralama sitesi

iskele kiralama sitesi Türkiye nin geniş kapsamında olan vede mega kenti olan İstanbul yapılan inşaat sektöründe inşahatların dış cephesinin yapılmasında kullanılan iskeleler satın almaya
güvenlikli iskele kiralık

Subscribe US Now

6843NW
0537 814 34 74