Üsküdar Çatı yapan ustalar

Üsküdar Çatı yapan ustalar

Yenileme veya sıfırdan çatılarınızın en tecrübeli çatı ustalarından çalışabilirsiniz. Kaliteli çatı yapımı tadilat ustası ustaları tarafından yapılmaktadır. Mekanlarımızın çatılarını onarım veya yaptırmak isterseniz adı üstünde olan tadilat sitemizden talep edebilirsiniz. Çatılarda ki problemleri bulup çözebilen ve yapan kişilere çatı ustası denir. 

Üsküdar Çatı yapan ustalar

Ülkemizde en fazla kullanılan ve en çok tercih edilen çatı malzemesi olan kiremitler, diğer çatı örtüsü malzemelerine göre daha kısa zamanda yıpranarak yenileme gerektirir.

Bir binanın hiçbir bölümü, çatısı kadar çok değişik fiziksel, kimyasal, biyolojik olumsuz etkilere maruz kalmaz.  Örneğin yoğun güneş ışınları,don,yağış , fırtına,hava kirliliği, duman, asit içeren yağmurlar, kuş dışkıları gibi olmaktadır.

İstanbul Çatı ustası 

Ayrıca bu olumsuz koşulların yanında yosun,mantar,  mikroorganizma boyutunda virüs ve bakteriler de negatif biyolojik faktörleri oluştururlar. 

İşte tüm bu olumsuzluklar, çatının kullanım ömrünü kısaltırlar

Zira çatılar evin birer şemsiyesi daha da ileri söylemek gerekirse evleri maddi açıdan tabiat olaylarının yağışların güneş ışınlarının vereceği zararlardan koruyan önemli bir unsurdur.  Yapılış ve eğim açısında güzel olan çatılar.  Hem evin görünümü hem de yağmur ve kar sularının nakli yönünden önem arz eder.

Üsküdar Çatı yapa
Üsküdar Çatı yapa
Sançaktepe Kiremit Çatı Ustası
Sançaktepe Kiremit Çatı

Yanlış uygulamalar sebebiyle çok daha kısa sürede sorun çıkarabilen kiremit çatılarda düzenli olarak bakım ve tamir işleminin gerçekleştirilmesi gerekir.

Dikkat edilecekler

Çatı saçakları da çatıların diğer kısımları gibi zaman içinde yıpranıp deforme olurlar. Özellikle altı betonarme olarak inşa edilen saçakların üst kısımlarının açıkta kalması veya üzerindeki çatı örtüsünün altına su sızdırması gibi sebeplerle yıkılma tehlikesi bile yaratabilirler. 

Çatı olarak kiremit olan kısımlar düşünülür ama aslında kiremit kullanılmadan yapılan açık alan çatılar da vardır. Soğuk çatı olarak veya teras denilen üzeri açık çatılar da mevcuttur. Bu yapılar yapılırken çatı ustası önceden tasarladığı şekilleri binanın uygunluğuna göre yapmaya başlar.

 

Sançaktepe Kiremit Çatı Ustası
Sançaktepe Kiremit Çatı

Çatı onarım

çatı tadılatı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*