yangın çıkış merdiveni

YANGIN MERDİVENLERİ

İnsanlara yangından kurtarma şans yollarından bir tanesi olan yangın çıkış merdiveni yapımı yapmakta olan firmamızın bir çok örneklerini sizlere sunmaktayız. Hayatta her an olan beklenmedik olaylardan bir tanesi yandın olabilmekte fakat yangın cıkışları yerinde

Read Time2 Minutes, 40 Seconds

yangın çıkış merdiveni : İnsanlara yangından kurtarma şans yollarından bir tanesi olan yangın çıkış merdivenleri yapmakta olan firmamızın bir çok örneklerini sizlere sunmaktayız. Hayatta her an olan beklenmedik olaylardan bir tanesi yangın olabilmekte dir. Fakat yangın çıkışların yerinde göstermiş olduğumuz yangın çıkış merdivenidir. Bu önlemlerden biride yangın merdiven çıkışı olmakta olup bu derecede önemli olan yangın çıkma merdiveni artık kanununun uyguladığı zorunlu  yangın çıkışı olmaktadır.  Bununda sebebi yangın olduğunda kolaylıkla mal vede insanların can kaybı olmadan kurtarılma şansın kolaylaştırmaktır.

İstanbul bölge yangın çıkış merdiveni hizmeti.

Konutlarda yangın önlemi denildiğinde ilk akla gelen kaçış yolları olmalıdır. Yüksek binalarda kaçış merdivenlerinin yanında yangın dolapları, çok yüksek konutlarda – yüksekliği 51.50 m’den yüksek –  olmalıdır. Ayrıca yağmurlama sistemi, acil durum asansörü, merdiven basınclandırması, algılama sistemi gibi önlemler de istenir.  Fakat bunların yeni binalar için olduğu unutulmamalıdır.

Yapmış olduğumuz tüm imalatlar da ilgili standartı karşılama garantisi veriyoruz. Olası hatalardan dolayı Şehir itfaiyesinin denetiminden onay almaması durumunda paranızı tamamen iade ediyoruz. Yangın Merdiveni Fiyatı, Yangın Merdiveni Maliyeti Gibi konularda Bizimle site üzerinden yada direk telefondan iletişime geçebilirsiniz. Bunun için Merdivenin konulacağı binanın yüksekliğini söylemeniz yeterlidir.

Yönetmelikte mevcut yapılar ayrı bir kısımda ele alınmıştır.

Konutlar için 158.maddesinde bazı özlem hususlar getirilmiştir. Mevcut dairesel merdivenlerin değiştirilmesinin zorluğu göz önüne alınarak konutlarda 51.50 m yapı yüksekliğine kadar dairesel merdivenlere izin verilmiştir. Mevcut konutlar için kaçış yolları üç ayrı katagoride değerlendirilmektedir. Yapı yüksekliği 30.5 metrenin altında olan konut binalarında ikinci çıkış aranmamakta ve mevcut konutlara itfaiye tarafından müdahale edilmemektedir.

Yapı yüksekliği 30.50 m’den fazla ve 51.50 m’den az olan konut binalarında ana merdiveninin korunmuş kaçış merdiveni özelliğinde yapılması istenmektedir.  Ayrıca, korunmuş merdiven iç kaçış merdiveni ise, bir yangın ihbar butonu ile aktive edilen veya algılama sisteminden otomatik aktive olan basınçlandırma sistemi yapılması gerektiği belirtilmesine rağmen yapılsa bile pratikte çalışmayacağı aşikardır.  Basınçlandırma fanını konulacağı yer bulunması, elektrik beslemesinin sağlanması, otomasyonunun yapılması mevcut binalar için problem olmaktadır.

Yapı yüksekliği 51.50 m’den yüksek olan konutlarda, birbirlerine alternatif en az birisi korunmuş iki adet kaçış merdiveni gerektiği ve korunmuş kaçış merdiveninin basınçlandırılması gerektiği belirtilmektedir. Başka bir deyişle yapı yüksekliği 51.50 metreden fazla olan konut binaları kaçış yolları bakımından yeni binalarla aynı değerlendirilmekte, fakat yeni binalarda istenilen yağmurlama sistemi gibi sistemler zorunlu tutulmamaktadır.

Binanın ana merdiveni aynı zamanda bodrum katlara da hizmet veriyor ise ve bodrum katlarda konut dışı kullanılan ve kolay alevlenici madde bulunan kullanım alanları var ise, bodrum katlarda merdivene girişte yangın güvenlik holü düzenlemesi şarttır.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yangın Merdiveni şartları

Bir yapıda kullanılan ortak merdivenlerden yangın ve diğer acil durumlar oluştuğunda kullanılabilecek özellikte olanlarına yangın merdiveni veya kaçış merdiveni denilmektedir. Yangın merdivenleri diğer kaçış yollarıyla bütünleşik durumda olan bir yapıdadır.
Yangın Merdiveni şartları

Subscribe US Now

6843NW
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
0537 814 34 74